ŻŁOBEK - Kadra pedagogiczna w żłobku

Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala,

nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje,

 nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje

– przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.

 

Janusz Korczak

 Tacy są, właśnie nasi nauczyciele wychowawcy, opiekunowie.

To wykwalifikowane osoby – opiekunka dziecięca, nauczycielki wychowania przedszkolnego, położna. Pełne energii do życia, pozytywnego nastawienia i mnóstwa pomysłów, na to aby czas spędzony przez Twoją pociechę był czasem niezapomnianym. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i bardzo dobrym przygotowaniu merytorycznym, doskonale wspierają wszechstronny rozwój Twojego dziecka. Nasze wychowawczynie to osoby z ciepłym nastawieniem, życzliwością, otwartością, tolerancją, empatią w stosunku do każdego Małego Człowieka. Jak same mówią: „ To dzieci nas inspirują do działania. To dla nich jesteśmy, a największą nagrodą jest ich uśmiech.”

 
          Nadrzędnym celem pracy naszego zespołu jest szczęście, bezpieczeństwo i uśmiech Twojego dziecka oraz troska o jego prawidłowy rozwój.

Pani Iwona                       

"Ukończyłam Liceum Medyczne we Wrocławiu i od 25 lat jestem Dyplomowaną Opiekunką Dziecięcą od 0-3lat. Posiadam certyfikat Pierwszej Pomocy u dzieci i niemowląt, prowadzony przez instruktorów Akademii Pierwszej Pomocy zgodnie ze standardami i wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji. W swojej pracy staram się działać według słów Janusza Korczaka : „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Dla mnie to nie tylko praca ale też moja pasja, ponieważ dzięki dzieciom każdy dzień przybiera nowe barwy i żaden nie jest podobny do poprzedniego. To niesamowita lekcja cierpliwości, pokory, oraz kreatywności. Każdy dzień to wyzwanie, musi być wyjątkowy, radosny, kolorowy, bo to przecież kolejny tak ważny dzień maluszków w żłobku.

Aktualnie jestem zarówno opiekunką dziecięcą, jak i kierownikiem placówki. Bardzo cenię sobie dobry kontakt i współpracę z rodzicami, zawsze staram się profesjonalnie podejść do każdej sytuacji, a rodzic znajdzie we mnie nie tylko panią opiekującą się dziećmi ale również „skarbnicę wiedzy” pedagogicznej zarówno teoretycznej jak i praktycznej."                                          

Pani Karolina

"Z wykształcenia jestem nauczycielką języka polskiego z dodatkową specjalnością pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Odbyłam praktyki w Szkole Podstawowej oraz prowadziłam grupę dzieci w wieku od 6 miesiąca do 12 roku życia w Domu Dziecka. Doświadczenie zdobyte podczas praktyk i stażu pozwoliło mi na poszerzenie wiedzy z zakresu edukacji małych dzieci. Interesuję się literaturą dla dzieci i młodzieży, muzykoterapią, historią oraz biblioterapią. Jestem osobą cierpliwą, wyrozumiałą i konsekwentną. Praca z dziećmi sprawia mi wiele przyjemności. Dzięki niej mogę poznawać naszych małych podopiecznych. Poprzez ich naukę sama uczę się nowych rzeczy, dzięki czemu sprawnie rozwiązuje napotkane problemy. Czas spędzony z dziećmi pozwala mi na rozwijanie swoich umiejętności oraz wprowadza wiele radości do mojego życia."

Pani Magdalena

"Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Moja praca dyplomowa pt. "Autorska książka obrazkowa dla dzieci" była próbą pokazania jak  wielką rolę w rozwoju małego dziecka odgrywa obcowanie ze sztuką, zachęcanie do kreatywnego myślenia oraz samodzielnego interpretowania obrazów. Od wielu lat zajmuję się opieką nad dziećmi. Prowadziłam  indywidualne zajęcia plastyczne, które pomagały Maluchom rozwijać wyobraźnię, zwiększały ich zdolności manualne oraz uczyły         samodzielności. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji – dziecięca  pomysłowość potrafi być bardzo inspirująca. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, wegetarianką, miłośniczką zdrowej żywności, literatury i designu. W wolnych chwilach zajmuję się fotografią."

Pani Paulina

"Jestem absolwentką Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu na kierunku  Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Jestem szczęśliwą żoną i mamą małej Julci. W wolnych chwilach zajmuję się projektowaniem i produkcją zaproszeń (głownie ślubnych), interesuje mnie taniec i muzyka oraz od niedawna zajmuję się ogrodnictwem. To wszystko daje mi wiele radości, jednak najlepiej czuję się wśród dzieci. Przepełnia mnie radość, kiedy dzieci z uśmiechem na twarzy uczestniczą w zajęciach, z ciekawością oczekują ciągu dalszego oraz pełne energii bawią się w nową zabawę. Moja praca polega na wprowadzeniu małego człowieka w świat społeczny, jednak staram się to robić wyłącznie poprzez zabawę, by czas na nauce płynął szybko i przyjemnie.  Mam świadomość, że okres  wczesnego dzieciństwa ma ogromne znaczenie dla dalszych losów człowieka, dlatego też zajęcia prowadzone są by wspierać dziecko w wielu strefach rozwojowych.  Moje motto W każdym dziecku istnieje nieskończona potrzeba kochania go takim jakie jest, z całą jego indywidualnością."  


 


Copyright by  www.upuchatka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. żłobek i przedszkole  Wrocław