AKTUALNOŚCI  - Przedszkole

Kochani Rodzice!!!
W tym miejscu znajdziecie bieżące informacje o
ważnych wydarzeniach w naszym żłobku

Wrzesień

Przedszkolaczek jestem, proszę,
noszę worek, w nim bambosze,
mam wyszyty na nim znaczek.
Spójrz: czerwony, polny maczek.

Ten mój worek wieszam w szatni,
znam swój wieszak przedostatni.
I wie każdy przedszkolaczek,
że ten znaczek, to mój znaczek.

 
 Moi mili wakacje już za nami, czas wracać do pracy i przygotować się na nowe wyzwania. Nasze przedszkolaki od tygodnia adaptują się w nowej przedszkolnej sali i wszystko wskazuje na to, że bardzo dobrze się tam czują. Już we wrześniu czekają  na nasze pociechy ciekawe zajęcia integracyjne, rytmiczne, logopedyczne i muzyczne. W połowie września odwiedzi nas Dziadek Bach i zabierze wszystkie dzieci w magiczny świat instrumentów i muzyki. Zapraszamy serdecznie 16 września na godzinę 14.30.

LIPIEC

WAKACJE !!!

 

Już rozpoczął się letni wypoczynek naszych pociech, na który naprawdę zasłużyły. Życzymy wam wszystkim Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci dużo miłych radosnych i bezpiecznych chwil, wspólnie spędzonych.

 „Góry i lasy, morze i rzeka …

         Tyle radości nas wszystkich czeka.

                      Tyle radości daje nam lato,

                                        więc je serdecznie kochamy za to!”

 

Słonecznych, pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji życzy Dyrekcja oaz wszyscy pracownicy Niepublicznego Żłobka i Punktu Przedszkolnego U Puchatka

 

,,Jedziemy na wakacje” Cz. Janczarski

 

Jedziemy na wakacje

do lasu, nad wodę.

Prosimy ciebie, słonko

o piękną pogodę.

Jedziemy na wakacje

nad morze, na plażę.

Kolorowe muszelki

przynieś, falo, w darze.

Jedziemy na wakacje

w te góry wysokie.

Nie chowajcie się, szczyty,

za mgłą, za obłokiem.

Jedziemy na wakacje

Na Mazury? Może!

Wyjrzyj z krzaków, prawdziwku,

czekaj na nas w borze!

____________________________________________________________________________________

CZERWIEC

1 czerwca Dzień Dziecka

Dziś Cię odwiedzą
różne zwierzaczki,
borsuki, myszki,
zające, misiaczki,
biedronki w prezencie
balony przyniosą
i do wspólnej zabawy,
wesoło zaproszą.
 

Zapraszamy serdecznie wszystkich przedszkolaków na wspaniałą zabawę, która odbędzie się 1 czerwca o godzinie 14.30 w ogrodzie przedszkolnym. Na wszystkie dzieci czeka świetna zabawa, którą poprowadzi animator zabaw przebrany za króliczka. Do tego mnóstwo śmiechu i ogromne bańki mydlane.

17 czerwca - Dziadek Bach – godzina 14.30 (środa)

 
Przed wakacyjne spotkanie uświetnią nam instrumenty z różnych stron świata. Dzięki ich brzmieniu poczujemy klimat zbliżających się wakacji. Wszyscy nie możemy się już doczekać tego szczególnego koncertu.

 

Dnia 18 czerwca (czwartek) odbędzie się uroczyste zakończenie roku w przedszkolu o godzinie 15.00 . Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do wzięcia udziału w uroczystości.

 KONIEC ROKU

Już się kończy roczek cały,
już wakacje nam zostały.
Będzie nam się wciąż tęskniło
bo w przedszkolu było milo.

Choć przedszkole pożegnamy
jednak go w pamięci mamy.
Bo tu były mile chwile
i zabawek było tyle.

__________________________________________________________________________

MAJ

Moja rodzina choć bardzo liczna 
Jest dobra, miła i sympatyczna 
I choć czasami wytrzymać trudno 
To daję słowo nie jest w niej nudno. 
 
Każdy ma swoje upodobania 
Jeden do nauki, drugi do spania 
Lecz wszyscy bardzo się kochamy 
I zawsze radę sobie damy. 

 

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji 14 maja zapraszamy serdecznie najbliższą rodzinę przedszkolaków na wspólne świętowanie. Na przybyłych czekać będzie mnóstwo wspaniałej zabawy i atrakcji.

Zachęcamy wszystkich, aby ten dzień spędzili z najbliższą rodziną.

26 maja dzieci wezmą udział w przedstawieniu zorganizowanym przez Teatr Lalek.

Zapraszamy serdecznie rodziców do aktywnego uczestniczenia w przedstawieniu.

 

27 maja zagra dla wszystkich Dziadek Bach. Tym razem da nam koncert gitarowy. Dzieci zapoznają się z instrumentem, jakim jest gitara elektryczna. Każdy będzie mógł na niej zagrać.

DZIEŃ MAMY I TATY

 "Po co jest mama" –          

Po to jest Mama, aby mnie wzięła na kolana.
By pogładziła po głowie, podarowała opowieść.
By zawsze przy mnie była: pomogła, pocieszyła.
A ja rosnę przy Mamie wczoraj, dzisiaj i jutro.
Aby jej nigdy w życiu nie było pusto i smutno.

                                                           Milczenie jest złotem, niech,
                                                            więc mówią kwiaty,
                                                            każde mądre dziecko słucha swego Taty.
                                                           Drodzy Tatusiowie zróbcie ważne miny,
                                                           bo to piękna rola być głową rodziny.

 Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku, ale nie tylko ze względu na ciepły wietrzyk i piękne, pachnące kwiaty. Maj to magiczny miesiąc, ponieważ w maju swoje święto ma rodzina. Jest to czas bliskich spotkań. I właśnie takie spotkania czekają nas w maju.

Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty na przedstawienie przygotowane przez ich pociechy, które odbędzie się dnia 29.05 (piątek) o godz. 14:45

_____________________________________

KWIECIEŃ

KOLOROWE KANAPKI

 

Dzieci wiedzą, jak ważne są warzywa w codziennej diecie. Należy je spożywać, ponieważ są źródłem wielu witamin. Przedszkolaki uwielbiają pyszne kanapki, dlatego też w najbliższym czasie będą je wykonywać i ozdabiać. Na kanapkach znajdą się nowalijki takie, jak: sałata, rzodkiewka, pomidory, szczypiorek i ogórek. Nie zabraknie kiełków i warzyw wyhodowanych w naszym okiennym kąciku warzywnym. Kanapki będą na pewno smaczne a przede wszystkim zdrowe i zrobione z sercem przez przedszkolaków. Czeka nas pyszna degustacja.


21 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, natomiast 28 kwietnia przedszkolaki wybiorą się na wycieczkę do pobliskiego parku w celach dydaktycznych. Dowiedzą się bowiem, jak dbać o naturalne środowisko i gdzie należy wyrzucać zbędne śmieci. Po tej wyprawie staną się Kubusiowymi Przyjaciółmi Natury.

 
24 kwietnia w przedszkolu swoje święto będzie miała książka.

 
Książka

Kiedy jest Ci smutno,

Kiedy jest Ci źle,

Sięgnij po książkę

Ona rozweseli Cię.

Z książką wyruszamy w świat daleki,

Poprzez oceany, morza, rzeki,

Więc, chętnie do niej zaglądamy

I wszystkich do czytania

Zapraszamy !

_____________________________________ 


„Maleńki baranek, co ma złote różki,
pilnuje pisanek na trawie z rzeżuszki.
Kiedy nikt nie widzi, chorągiewką buja
i beczy cichutko... Wesołego Alleluja (…).”

 
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych serdecznie zapraszamy rodziców na Warsztaty Wielkanocne, które odbędą się 2 kwietnia o godzinie 14.45 w przedszkolu. Nasze przedszkolaki przygotowały również wspaniałe przedstawienie wiosenno – wielkanocne.

Życzymy Spokojnych Świąt  

 

SKRZYPCE

 Skrzypce to instrument strunowy. Ich dźwięk jest czysty i pobudzający zmysły. Skrzypce mają cztery struny : g, d, a oraz e. Ich pudło rezonansowe ma piękny kształt oraz posiada tzw "efy" - ozdobne, ale pełniące również funkcję wydobywającą dźwięk wycięte w pudle wzory. Na pudle rezonansowym jest podbródek - jak sama nazwa wskazuje, służy on do opierania na nim brody. Struny skrzypiec opierają się na podstawku, dzięki czemu mają taki piękny dźwięk. Skrzypce mają gryf, na którym się gra palcami. Powyżej jest prożek, oraz kołki, na które naciąga się struny. Cechą charakterystyczną dla skrzypiec jest ozdobny ślimak. Osobiście bardzo podobają mi się skrzypce - ich wygląd, a także ich charakterystyczny dźwięk.

 

Już 29 kwietnia o godzinie 14.30 usłyszymy ich piękne brzmienie na przedstawieniu muzycznym Dziadka Bacza. Każde dziecko będzie mogło zapoznać się z wyglądem skrzypiec oraz na nich zagrać. Zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców.

MARZEC

„Kiedy wiosna przyjdzie do nas, roześmiana i zielona, razem z wiosną wszystkie dzieci zaśpiewają tak: zielona trawa, zielony mech, zielona żaba… rech, rechu, rech. Zielona trawa, zielony mech, zielona żaba…rech, rechu, rech (…) .”

  W marcu zapraszamy na uroczyste Powitanie Wiosny ( 20 marca) oraz Koncert z Dziadkiem Bachem, który odbędzie się 25 marca o godz. 14.30.

 Z okazji Powitania Wiosny przedszkolaki przygotowały wspaniały program artystyczny. Teraz pozostaje im czekać i wypatrywać pierwszych oznak wiosny. Przedszkolaki będą oczekiwać jej już 20 marca. Mamy nadzieję, że tego dnia na wszystkich buziach pojawi się ciepły uśmiech.

 OBÓJ należy do grupy instrumentów dętych drewnianych stroikowych. Korpus oboju posiada kształt wąskiej rury o długości ok. 65 cm nieznacznie rozszerzającej się ku dołowi, wyposażonej w liczne otwory oraz w owalną czarą głosową. U wlotu instrumentu osadzony jest podwójny stroik zbudowany z dwóch odpowiednio ze sobą połączonych blaszek trzciny, które grający pobudza do drgań strumieniem wdmuchiwanego powietrza.

  Obój to instrument o wyjątkowo pięknym brzmieniu. Buduje się go najczęściej z drewna różanego albo afrykańskiego drzewa zwanego grenadillą, dzięki któremu ma charakterystyczny czarny kolor, choć może być także zrobiony z ebonitu i plastiku.

 Z tym właśnie instrumentem przedszkolaki zapoznają się na kolejnym przedstawieniu    muzycznym z cyklu ,,Dziadek Bach dla nas gra”. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji muzycznych, m.in. gra na oboju czy wspólne zabawy przy lekkiej, wiosennej muzyce.

 Zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców.

Dnia 12.03.2015 r. (czwartek) o godz. 9:15 zapraszamy wszystkie dzieci na teatrzyk pt. "Calineczka" na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena

Baśń opowiada o maleńkiej dziewczynce, narodzonej z ziarna zasianego przez bezdzietną kobietę. Uroda Calineczki spowodowała, że ropucha porwała ją na żonę dla swego syna – udało jej się uciec z pomocą motyla i dwóch rybek. Nie dane było jej jednak długo cieszyć się wolnością, gdyż porwał ją chrabąszcz. Ten zabrał dziewczynkę do siebie, lecz porzucił ją pod wpływem rodziny, która uznała dziewczynkę za brzydką. Tułająca się zimą po świecie Calineczka znalazła schronienie u polnej myszy, która z kolei wyswatała ją kretowi. Załamana, że będzie musiała spędzić resztę życia pod ziemią, Calineczka została uratowana przez ocaloną przez siebie jaskółkę, która zaniosła ją na pole kwiatów.                     Tam dziewczynka spotkała króla elfów, którego pokochała i poślubiła. Podarował jej nowe imię oraz parę skrzydełek.

Po spektaklu odbędzie się sesja zdjęciowa, serdecznie zapraszamy.

___________________________________________________________________________

W ramach akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” nasze  przedszkolaki w dniu 4.12.2014 uczestniczyły w spotkaniu pn.”CAŁY WROCŁAW CZYTA”. Zadaniem jest podnoszenie kompetencji czytelniczych i komunikacyjnych dzieci. Ideą projektu jest stawianie na terenie miasta oficjalnych skrzyneczek do bookcrossingu, gdzie można zostawić swoją książkę i wypożyczyć inną. My zostawiliśmy utworzone przez siebie książeczki,

„Nasze ulubione misie” i „Spotkanie andrzejkowe”.

„Czekamy na prezenty od Mikołaja”- wycieczka na pocztę, wrzucenie do skrzynki narysowanych listów. 4.12.2014

____________________________________________________________________________

,,Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy (…).”

 Grudzień to magiczny miesiąc.

 Miesiąc, w którym spotykamy się z najbliższą rodziną przy wigilijnym stole. Czas, kiedy marzenia najmłodszych się spełniają i kiedy my, dorośli możemy uszczęśliwiać nasze pociechy. Miesiąc, w ktorym na każdej twarzy gości uśmiech.

 Hoł, hoł, hoł czy w tym przedszkolu grzeczne dzieci są???? Pewnie, że są I czekają z niecierpliwością, aż Święty Mikołaj przybędzie do nich I zapuka do przedszkolnych drzwi... .

Już w piątek 5 grudnia zapraszamy serdecznie wszystkie przedszkolaki na zabawę mikołajkową. Mikołaj na pewno będzie o wszytskich pamietał.

Czy napisaliście już do niego list??? Radzimy się pospieszyć :)

____________________________________________________________________________

25 listopada swoje urodziny obchodzi Pluszowy Miś!!!

,,Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci...”Do kochania, przytulania i całowania. Kto z nas nie miał ulubionego, pluszowego misia, z którym nigdy się nie rozstawał. Już od najmłodszych lat towarzyszą wszystkim dzieciom na całym świecie. I z tej właśnie okazji przedszkolaki dnia 25 listopada (wtorek) obchodzić będą Światowy Dzień Pluszowego Misia. A więc dzieci szykujcie swoje mały i duże pluszaki, bo zabawa niedługo się zacznie.

_________________________________________________________________________

,,Dziadek Bach dla nas gra ….” to cykl przedstawień muzycznych, w których udział biorą dzieci

z naszego przedszkola. We wrześniu przedszkolaki brały aktywny udział w jednym z takich przedstawień. Kompozytor Pan Tadeusz Nesterowicz przedstawił dzieciom instrument, jakim jest gitara. Każde dziecko mogło uważnie przyjrzeć się instrumentowi oraz na nim zagrać. Dzieci, przebrane za rockowych muzyków z gitarami, bawiły się w rytm muzyki. Na każde spotkania kompozytor zaprasza gości, którzy wraz z nim tworzą oprawę przedstawienia.

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki do udziału w zabawie. Najbliższe przedstawienie odbędzie się już w październiku.

 

Dnia 3 października w przedszkolu odbyło się uroczyste powitanie Pani Jesieni. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki wybrały się do parku w celu poszukiwania śladów nadchodzącej jesieni.

W  przedsięwzięciu czynny udział brali również rodzice. Zabawy i śmiechu nie było końca. Dzieci zbierały kasztany i żołędzie, układały ciekawe kompozycje z kolorowych liści oraz śpiewały piosenki o tematyce jesiennej. Wszystkie znalezione w parku skarby zostały przyniesione do przedszkola. Przedszkolaki wyczarują z nich piękne przedmioty: kasztanowe ludziki, żołędziowe zwierzątka oraz bukiety z kolorowych, jesiennych liści. Dzieci zostały bogato obdarowane przez Panią Jesień. Na kolejne poszukiwania zapraszamy w przyszłym roku.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za okazane wsparcie i zaangażowanie.

 

Nasza grupa przedszkolna wzięła udział w konkursie plastycznym ,,Mój dom na dnie morza”, organizowanym przez fundację ,,BUENA” podczas Targów Dizajnu przyjaznego dzieciom

i kreatywnej zabawy. Zapraszamy do wejścia na stronę internetową: www.dizajnprzyjazny dzieciom.pl i oddania swoich głosów. Im będzie ich więcej, tym większa szansa zdobycia nagrody głównej lub wyróżnienia.

Zapraszamy serdecznie do głosowania.

 

Przedszkole realizuje program ,,Cała Polska czyta dzieciom”. W projekcie biorą udział również rodzice. Z tej okazji w najbliższym tygodniu dzieci z przedszkola odwiedzą pobliską bibliotekę. Celem wizyty będzie zapoznanie się z pracą bibliotekarzy oraz z funkcjonowaniem tej instytucji kultury. Dzieci poznają zadania, jakie spełniają biblioteki. W bibliotece będą czytać swoje ulubione bajki, baśnie i opowiadania.

 

Pod koniec października w przedszkolu odbędzie się uroczystość pasowania dzieci na przedszkolaka. W programie przewidziano przedstawienie przygotowane przez dzieci oraz uroczyste pasowanie na przedszkolaka wraz z wypowiadaniem przez dzieci treści przygotowanej przysięgi. Do wzięcia udziału w uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

___________________________________________________________________________

   Przedszkole pod wodzą nauczyciela prowadzącego realizuje program pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom”. Przedszkolaki przez cały najbliższy rok uczęszczać będą do bibliotek na zajęcia biblioteczne. W tym czasie dzieci będą poznawać tajniki pracy bibliotekarzy, aktorów oraz pisarzy.

Ponadto przewidujemy udział dzieci w przedstawieniach teatralnych, dzięki którym nasi mali podopieczni poznają kulisy życia teatralnego. Dzieci, poznając ciekawe książki będą mogły rozwijać zainteresowania czytelnicze. W ramach projektu przewidziano aktywny udział rodziców.

I tak już w miesiącu wrześniu rodzice będą czytać dzieciom ich ulubione bajeczki. Spotkania organizowane będą w przedszkolu.

W sali powstanie biblioteczka, którą pomogą wykonać dzieci. Każdy przedszkolak lub rodzic może przynieść swoją ulubioną bajkę. 

    Dnia 12 września 2014 roku w przedszkolu odbędzie się spektakl teatralny pt. „Kopciuszek”.

W tym dniu dla przedszkolaków zorganizowana zostanie sesja zdjęciowa.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w naszym programie oraz w przedstawieniu teatralnym.


 
 
 
 
Copyright by  www.upuchatka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. żłobek i przedszkole  Wrocław